Para Dehası Nathan Rothschild

Bu yazımızda Osmanlı Nasıl Borçlandı? Osmanlı Dış Borçları? Rothschild Ailesi? Nathan Rothschild? Ülkeler Nasıl Savaşa Sürüklendi? sorularına cevap alacaksınız.

Rothschild ailesi, ailenin bu büyük servetinin bölünmemesi için dışarıdan evlilik yapmıyorlardı ve çoğunlukla kendi öz kuzenleri ile evleniyorlardı. Dışarıdan yapılan evliliklerde ise soylu bireyleri tercih ediliyordu ve bu da aile servetinin artmasını sağlıyordu.

   Diğer bir husus ailenin bütün fertleri bu kurala uymak zorundaydı ve bu kuralın dışına çıkanlar baba Mayer Rothschid’in vasiyetinden men edileceklerdi ve hiçbir hak talep edemeyecekler, o güne kadar bireysel olarak aile servetine kattıkları da ne yazık ki aile servetine kalacak, kendilerine iade edilmeyecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdi.
  İste Nathan Mayer Rothschild’de bu katı kurala uyarak bir soylu olan Moses Montefiore’nin baldızı ile evlendi. Aslında bu çok zekice bir evlilik oyunuydu zira Nathan Mayer Rothschild Aşkenaz Yahudisiydi ve bu evlilikten sonra Sefarad Yahudilerine damat olmuştu.
   Bu ne demekti?
  Londra’da ki finans piyasasının Sefarad Yahudilerinin elinde olduğunu düşünürsek soru işaretlerinin bir anda dağıldığını görebiliriz…
   Nathan Mayer Rothschild ve diğer kardeşlerin gizli politikaları ve ticari atılımları çeşitli ülkelerde kurdukları bankalar ile Uluslar arası finans devi olmuşlardı. Özellikler ülkelerin savaşları sırasında büyük servetlet edinmişlerdir.
   Savaşa gireceği aşikar ülkelere silah, mühimmat ve diğer giderler için krediler açıyorlar, daha sonra savaş bitiminde ise yine ülkenin savaşın yaralarını sarabilmesi ve kalkınmada kullanılması için yeni krediler sağlıyorlardı. Aynı şekilde İngiltere üzerinden Osmanlı’ya da bu taktik uygulandı ve Osmanlı İngiltere’ye borçlanmıştı oldu yani derin devlet yönetimindeki Rothschild Ailesi’ne
   Bu krediyi savaşacak olan her iki ülkeye de veriyorlar böylelikle savaşlardan asıl galip çıkanlar Rothschild’ler olduğu gibi söz konusu ülkelerde Rothschild’lere boyun eğmiş hale geliyorlardı.
   Yine bu savaş zekasına örnek olarak Nathan Mayer Rothschild’in inanılmaz bir savaş stratejisini uygulaması ve Londra borsasında uyguladığı finansal manipulasyon gerçekten üstün zeka ürünüdür.
   Kimileri Nathan Mayer Rothschild’in uyguladığı bu stratejiyi bir aldatmaca dolandırıcılık örneği oalrak görse de Nathan Mayer Rothschild’in ne denli etraflı düşündüğünü ve yerinde saymak yerine bir çok koldan faaliyet göstererek ürettiği stratejileri ile başarılar elde ettiği gerçeğini değiştirmez.
  Nathan Mayer Rothschild hakkında anlatılanlar bir iddiadır ancak her ne olursa olsun gerçektende Nathan bu olayda da anlatıldığı gibi deyim yerindeyse ön fikirli bir iş adamıdır ve kıvark bir zekaya sahiptir.
  • Site İçi Yorumlar