Subliminal Mesaj İle Beyin Kontrolü

Subliminal Mesaj genel tanımı ile başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da aynı yolla uygulanan mesajdır. Bu mesajlar bir yazı, bir resim ya da farklı bir obje olabilir ve bu objeler insan algısının erişemeyeceği şekilde yani fark edilmeyecek şekildedir ve normal bilinç bu mesajları fark edemez. Ancak Mesajlar beyin her gördüğünü kaydettiği için bilinçaltına anında kaydedilir ve bu gördüklerimiz sık tekrarlığında bilinçaltımızı etkilerler.

   İllüminati örgütünün Subliminal mesajları neden ve nasıl kullandığını irdelemeden evvel Subliminal teknikler konusunu incelemekte fayda vardır.

   Subliminal mesaj yani diğer adı ile Bilinçaltına mesaj ilk olarak reklam ve promosyon sektöründe karşımıza çıkmıştır. Anlatılanlara göre James Vıcary isimli reklamcı bir sinema salonunda bir filmin içine “Patlamış mısır ye ve kola iç” mesajını gözle görülmeyecek şekilde yerleştirilmiş ve filmin ilk arasında tüm stoklar bitmiştir. Bugün sinema salonlarının vazgeçilmezi olan bu ikili gıdanın halen daha yoğun şekilde film izlerken kullanıldığını düşünürsek Subliminal Mesajın ne denli etkili olduğunu görebiliriz.

  Bu konuda araştırma yapan London Üniversitrsinden bir ekip beyni önce Subliminal mesajlara tabi tuttular ve daha sonra beyni MRI yöntemi ile taradıklarında bir çok Subliminal imajı otomatik olarak kaydettiğini gördüler. Yedi işi üzerinde uygulanan bu deneyler neticesinde London Üniversite Kognitif Nörobilim Enstitüsü öğretim üyesi olan Dr. Bahador Bahrami, kişi gördüğünün farkında olmasa bile gördüğü ya da duyduğu şeyleri kaydediyor açıklamasını yapmaktadır. Şöyle diyor Bahrami;

   “Burada ilginç olan,siz imajların farkında olmasanız ve hatta hiç farkında olamayacak olsanız da beyin kaydediyor. Beyin etrafındaki şeylere açık ve eğer dikkat açısından boş bir kapasitesi varsa, bu kaynağını bilinçaltı aktiviteye ayırıyor”

   Ekibin araştırmasına göre kişi izlediği ya da dinlediğini farkında olmasa bile Subliminal mesajları “Birincil Görme Korteksi” adı verilen bölümle beyin kayıt altına alıyor. Bu araştırma da gösteriyor ki Subliminal mesaj dediğimiz şey aslında bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. İleriki sayfalarda göreciğiniz resimlerde de kanıta ihtiyacı olmayan Subliminal mesaj sisteminin hayatımıza önemli bir etki yaptığı artık aşikardır.

   Beyin kendisine bilinçli yani komotlu olara gsterilen ve işittirilen hemen her şeyi kaydeder. Bunların yanı sıra beyin kontrolsüz olarak da bir çok şeyi kabul etmekte , hemen hemen gördüğü ya da duyduğu her şeyi bilinçaltna yazar ve ihtiyaç halinde kullanılması için derhal çıkartır.

   Örneğin alışveriş için bir mağazaya gitmişsinizdir elibselerinizi alıp mağazadan çıkmışsınızdır. Bu mağazada dikkatinizi çeken elbiselerin fiyat etiketleri , elbiselerin renkleridir. üm bunlar bilinçli olarak beyniniz tarafından bilinçaltımıza kaydedilir. akat beyniniz bilinçsiz olarak işleyiş sistemi gereği her imajıkaydettiği için diğer birçok şeyi sizin olmadan da bilinçaltına kaydetmektedir. Bu mağaza da duvarın rengini, kasiyerin simasını vs. bir çok şeyi bilinçaltna otomatik olarak kaydeder. Arkadaşınız ile ertesi gün yolda yürürken alışveriş yaptığınz mağazada ki kasiyeri görür ve ” Aaaa bak dün mağazada çalışan kız!” diyerek kasiyer kızı hatırlayabilirsiniz.

   Aslında siz bilinçli olarak o kızın simasın kaydetmemişsinizdir, beyniniz otomatik olarak bunu sizin yerinize kaydetmiş, bilgiyi bilinçaltımıza göndermiş ve ihtiyacı olduğunda ise geri çağırmıştır. Bilinçaltına kaydedilen objeler aslında çok önemlidir. En basit örneği ile alışkanlıklarımız buna en güzel örnek sayılabilir. Örneğin deneme alışkanlığı buna en güzel örneklerden biri olarak gösterilebilir. Yeni bir dondurma çeşidi çıkmıştır ve sık sık tv’lerde görürsünüz .Günlük hayatta ise o dondurmayı tüketen insanlar ile karşılaşırsınız ve bilinçaltınız tüm bunları siz istemeden kaydeder.

   Bir gün aileniz ile dondurma almak için süpermarkete gittiğinizde konunun dondurma olduğu zihniniz ile beyninize gönderilir. Beyin ise anında en sık ve yoğun olan durumda ise bilgiyi size sunar ve beyin bu bilgiyi değerlendirerek size o dondurmayı almanız yönünde ikna eder ve tercihiniz diğer bir çok cazip fiyatlı dondurma olsa bile o dondurmayı almanızı sağlar. Burada beyin çok sık olarak o dondurmanın adı,simgesi ve resmi gib ayrıntıların anlatıldğı mesajlara maruz almıştır.

   İllüminati örgütü de amaçlarını icra ederken Sublimina yöntemi kullanmaktadır. İllüminati örgütü dünyanı büyük kısmı çeşitlilik gösterse de ilahi bir Tanrı’ya inanmaktadır. Bu nedenle faaliyetleri ile yayamazdı. O sebeple ABD’nin istihbarat örgütü CIA’nin 1958 yılında “Subliminal Algılamanı Operasyonel Potansiyeli” isimli raporuna dahi kou olan ve James Vicary tarafından 1957 yılında New Jersey’de yapılan deneyin etkisi kanıtlandıktan sonra bu yöntemi kullanmaya karar verdi.

   Peki,İllüminati bilinçaltına mesajlar gönderek neyi hedeflemektedir?

   Konumuzda bahsettiiğimiz üzere İllüminati “Tek inanç sistemi” idealleri için Suliminal mesajlar sayesinde daha küçük yaşta bilinçleri kirleterek inanç sistemini zayıflatır. Bunun için en büyük silahları sekstir ve şeytanın faaliyeti olan yasa dışıseksi özendirir. Özellikle çocuklarımızın izledeği çizgi filmler başta olmak üzere dizi, sinema ya da herhangi bir şarkıda İllüminatinin Subliminal mesaj olarak 25. kare tekniği ile yerleştirdiği seks içerikli objelere rastlamak mümkündür. İlahi dinlerde yasa dışı seks yasak olduğ için Subliminal yöntemle bilinçaltına hep seks ile ilgili mesajlar gönderilir ve kişi daha çocuk yaştn hep sekse düşkün hale getirilir. Mensup olduğu dinle yasa dışı seks yasak olduğu içinde dini sürekli yasalar dikte eden bir diktatörlük olarak görür,özgürlük ise şetan bilincindedir. İşte kişi bu noktaya geldiğinde İllüminati hedefine ulaşmış olur. Bugün özellikle Türk toplumuna bakıldığında yasa dışı seksin ne kadar yaygın olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Bu da geçmiş tarihlerden beri İllüminatinin uyguladığı Sublminal saldırıların ne denlibaşarılı olduunu da ortaya koyar. Subliminal mesajları ancak iyi analiz sonucunda görebiliriz. Şimdi bu analizler ile ortaya çıkan çarpıcı Subliminal mesaj içeren bazı resimleri sizlere sunalım;
 

  • Site İçi Yorumlar