Ülkeler Savaşır Kazanan Rothschild’ler Olur

Bu yazımızda ülkeler nasıl savaşa sürüklendi? Napolyon nasıl kandırıldı? Rusya ile İtalya nasıl savaşa sürüklendi? bu soruların cevabını arayacağız.

1815 yılında İngiltere ve Fransa bir savaşa tutuşurlar ve Fransa ordularının başında ise General Wellington vardır. Savaş öncesi bir çok ihtiyacın karşılaması için Nathan Mayer Rothschild İngiltere devletine kredi vermiştir.

 
   Savaş başladığında ise savaşın seyrini takip için İngiliz tarafında bir çadırda iki adamı ile irlikte Nathan Mayer Rothschild savaşın sonucunu takip etmektedir. Peki neden bir asker dahi olmayan Nathan Mayer Rothschild cephede savaşın akibetini canlı canlı izleyip , an be an takip etmektekdir?
 
 
   Nathan Mayer Rothschild öylesine zeki bir adamdır ki ve öylesine bir kurgu yapmıştır ki sinema filmi çekilse bu kurgu üzerine eminim hasılat rekorları kuracaktır.
 

 

 
   Napolyon 1786’lı yıllarda beş parasız bir asteğmen iken Mayer Amschel Rothschild tarafında fark edilmiş, para karşılığında satın alınmış o günden sonra Rothschild ailesinin bir hizmetkarı olmuştur.
 
   O tarihten sonra Napolyon hızlı bir yükseliş ile nüfuz sahibi olmuştu ancak ilginç olanı Napolyon Ateşli bir şekilde Katolik ve Papa’lık makamına yani direkt olarak Papa’ya karşı çıkarak cephe alıyorlardı.
 
   Bazı kesimler Napolyon’nun bu tutumunu Mayer Amschell tarafından istendiği iddia etsede bu tutarsız bilgiyi kanıt sunamazlar. Amschell’in Napolyon’u paraya boğduğu ve bu ölçüde onu kullandığı aşikar olabilir. Ancak Amschell’in bir din çatışmasını körükleyeceğine ihtimal vermiyoruz.
 
   Kaldı ki Rothschild’ler çıkarları doğrultusunda herkes ile iyi ilişkiler kurarlar. Bunula birlikte Napolyon’un hayatı incelendiğinde görülür ki papalıkmakamına karşı cephe almasının arkasında 33. derece Mason olan Talleyrand’dır. Bunun dışında Napolyon’un kulanıası ve kendi hizmetkarı haline getirmek için Rothschild’lerin mücadele etmediğini söylemekte doğru olmayabilir. Zira güçlü bir devlet yetkilisinin himayelerinde olması elbbete ki finansal faaliyetleinde önemli bir rahatlık sağlıyordu.
 
   Rothschild’lerin bir başka emir eri olan Kont Paul de Barras Napolyon’un İtalya ordusuna başkomutan yapmış ve Napolyon’a bu iyiliğin  Rothschild’ler tarafından yapıldığını da fısıldamayı unutmamıştı.
 
   Ancak Napolyon’un asi tutumları  Rothschild’leri endişelendiriyordu ve bu nedenle kontrol sorunu yaşadıkları bu adamı istedikleri gibi lde tutabilmenin başka bir yolu daha olmalıydı. O yol nihayet bulundu ve Napolyon’a müstakbel bir gelin adayı tespit edilmişti.
 
   Ancak öyle bir gelin adayıydı ki baştan aşağı  Rothschild’lerin ajanıydı. Bu gelin adayı  Rothschild’lerin sadık adamlarından biri olan ve yine Amschell  Rothschild’in isteği üzerine Napolyon’u İtalyan ordusu komutanı yapan Kont Paul de Burras’ın metresi Josephine de Beauharnais’den başkası değildi.
 
   Amschell  Rothschild’in isteği üzerine Kont Barras metresini Napolyon ile evlendirmişti. Napolyon’un eşi Josephine aldığı her bilgiyi anında sevgilisi Kont Barras’a ulaştırıyor. Barras’da haliyle bu bilgileri Amschell  Rothschild ile paylaşıyordu. 
 
   Amschell  Rothschild Napolyon’un Rusya ile savaşmasını sağlamıştı ve her iki ülkede bu savaş için parasal yardımda bulunmasının yanı sıra silah desteği de sağlıyordu. Savaş sonrasında Napolyon kandırıldığı sonucuna varmıştı ve şöyle diyordu;
 
   “Rusya ile savaşmak gibi bir amacım yoktu, ancak dış isleri bakanlarım Rusya’nın bize savaş ilanında bulunduğunu söylüyor ve savaşın kaçınılmaz olduğunu dile getiriyorlardı.”
 
  
Napolyon sayesinde servetine servet katan ve Londra borsasını alt üst eden bir diğer isim ise Nathan Mayer  Rothschild’di 1815 yılında İngiltere ve Fransa arasında çıkan ismine “Waterloo Savaşı” denilen savaşta İngiliz Kraliyet ailesi sayesinde  Rothschild’ler servetlerine servet kattığı ve yine savaşaşın bir diğer vephesi Napolyon’nu da el altından destekleyerek silah ve mühimmat satarak veya kredi vererek oradanda kar elde ettikleri söylenmiştir.
 
   İşte bahsettiğimiz kurnazca plan bundan sonra başlıyor… Nathan Mayer  Rothschild’in zeka üstü planı için beklemede kalın.
napolyon

napolyon
hayatı
napolyon
kimdir
napolyon
sözleri
napolyon
nasıl öldü
napolyon
para
napolyon ekşi
waterloo
nerededir
waterloo savaşı ekşi
waterloo savaşı sonuçları
waterloo savaşı filmi izle
waterloo savaşı pdf
waterloo savaşı savaşçılar
waterloo savaşı savaşanlar
waterloo belçika
italya savaşları
uşi antlaşması
trablusgarp savaşı
1. dünya savaşı
1. dünya savaşı nedenleri
1. dünya savaşı tarihi
libya
mondros ateşkes antlaşmas

 
  • Site İçi Yorumlar