25. Kare Nedir? En Kolay Zihin Kontrolü

25. Kare Nedir? Zihnimiz Nasıl Kontrol Ediliyor? Firmaların Zihin Kontrol Yöntemleri Nedir?

Bir video da 1 saniyede 24 kare (resim) vardır bazı tekniklerle bu 25 kareye çıkarılabiliyor fakat o kare boş bir resim olsa bile insan gözü ile algılanamıyor fakat beynimiz yine her zaman ki gibi bunu algılıyor. Peki, neden açık bir şekilde yapmıyorlar? Bunun sebebi ; normal yollarla bunu yaparlarsa eğer irade bunu reddedecektir.
1950 yılında ilk kez 25.kare üzerinde çalışan James Vicary adlı bilim adamı bu konu ile ilk deneyini gerçekleştirdi. Deneydeki filmde 25.fotoğraflarda kola iç mısır ye yazılıyordu yazılar o kadar dar bir zaman diliminde geçiyordu ki göz ile algılamak imkansızdı. Vicary bu deney sonunda kola satışlarının %18 mısır satışlarının %57 arttığını gördü bunu fırsat bilen büyük markalar 25. Kare ve sübliminal mesajını birleştirip satışlarından büyük kar elde etmiştir bü yöntemi bir çok büyük firma kullanmıştır. Öncü şirket yine her zamanki gibi Coca Cola olmuştur. Tabi 25.kare her zaman reklam amaçlı kullanılmamıştır bazen kendi kültürlerine ve yaşam tarzlarını (özellikle Amerika) yerleştirmek için kullanmışlardır bu yöntem başta Rusya olmak üzere birçok ülkede de yasaklanmıştır. Çünkü özellikle çocuklar için çok büyük bir tehlike haline gelmiştir.

Bu içerik Gerçek Tarih Kulübü tarafından oluşturulmuştur.İçeriğin izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu‘na göre suçtur.

  • Site İçi Yorumlar