Erdoğan ve Erbakan Hocanın Gizli Planı (Kavganın Perde Arkası)

Erdoğan hain görünücekti.

Recep Tayyip Erdoğan ve George W. Bush( dönemin Amerika Başkanı)

Aslında oyun basitti,Erbakan hoca hain diyecek, Erdoğan’da hain görünüp hainleri temizleyecekti. Tıpkı Hz.Musa timsali oda firavunun sarayında büyüyecek ve sonunda firavunun karşısına dikilecekti. Çünkü Erbakan hoca anlamıştı ki içimizdeki hainleri bitirmeden küffara kafa tutmak ahmakça bir işti.

Bu yüzden Erdoğan bir yandan Amerikancı görünüyor , diğer yandan ise Erbakan hoca onu eleştiriyor ve devlet içindeki FETÖ’den başka hep darbe yapmış olan NATO’cu laik kesime güzel görünüyordu. Bu arada hemen eleştiriye başlayıp yazıyı kapatmadan önce söyleyeceklerimizi bir dinleyin , ondan sonra aklınıza yatmazsa eyvALLAH kapatın.

Bildiğiniz gibi Erbakan hocanın bir çok sefer partisi kapatılmıştı , artık ismi mimlenmiş ve halk gözünde şeriat getirecek, tüm kadınların başını kapattıracak , namaza gitmeyenleri hapise attıracak algısı oluşturulmuştu.

Necmettin Erbakan halka sesleniyor.

Kendisi parti kursa çok basit sebepler ile hemen kapatılıyordu işte bu sırada Erdoğan ortaya çıkacak ve farklı bir parti kuracaktı. Fakat devlet içinde ki NATOcular bundan şüpheliydi ama Erdoğan “biz gömleği çıkardık” diyerek milli görüş gömleğini yani Erbakan hocayı kasıt ediyordu , onunla işimiz yok algısı veriyordu. Diğer yandan Erbakan hoca Erdoğan’ı hedef alıyor o bir hain diyordu, Ak Parti’ye en sert eleştiriler Erbakan’dan geliyordu , hatta onun yaptığı muhalefeti ulusalcılar,solcular,komünistler bile yapamadı o yüzden Erbakan konuştu düşmanlar sustu , Erbakan’ın zekası dostuda düşmanıda susturdu.

Arada kendine yol açabilen ak kadrolar Türkiye’nin büyümesini ve en önemlisi sağlık reformlarını gerçekleştirdi, sağlık reformu Erdoğan’ın en büyük kozuydu zira her işin başı sağlık diyen bir toplumuz tabi ki en önemlisi iman ancak imanımızı bozmaya çalışan tek dişli canavarlara karşı reformlar ekonomiden başladı.

Ak parti halkın çeşitli kesimlerinden de desteğini almıştı , ulusalcı laikler ise tüm muhalefeti Erbakan’a bırakmış Erbakan’ın öğrencisi Erdoğan’ı dövdüğünü sanarak serin ağaçlar gölgesinde keyif yapıyordu. Erbakan darbecilerin erişemeyeceği ustalıkla Ak Parti’ye oy kazandırmıştı. Bu dengeyi çok sağlam tutturmuştu.

Peki Erbakan’ın Erdoğan’a söylediği sözler ne olacak diyenler varsa hala “bunlar daha çocuk”,”bunlar siyaseti bilmez” “bunlar siyonistlerin yolunda gidiyor” sözleri Erbakan’a ait diyenler. Evet! Öyle. Peki Erbakan hoca yıllarca kendi gölgesinde yetişen kadroyu bilmiyor muydu? Siyonist uşaklarını fark etmez miydi? Siyonizme alet olup ihanet eden “ONE MİNUTE” diyebilir miydi? Ama o BOP(Büyük Ortadoğu Projesi) başkanı diyenler , bu aslında Amerika’nın tekerine çomak sokmak gibiydi . Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgiliz yazımızı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

Daha başlamadan biten proje

Büyük Ortadoğu Projesi sınırları.

Türkiye bu işe ortak olarak Amerika’nın burada kuracağı artı bir NATO kuvvetine çomak sokacaktı. Nasıl mı? Erdoğan bu işe dahil olup Amerika ve İsrail’in alacağı kararlarda söz sahibi hakkı elde ediyordu. Bu durum oluştuğu içinde Türkiye’nin kabul oyu olmadan Amerika yada İsrail bu birlik içinde adım atamazdı. Tıpkı Birleşmiş Milletler’de ki gibi 5 daimi üyeden biri kabul etmezse durum iptal olacağı gibi. Erdoğan’da bu işe dahil ılup bu işe çomak sokacaktı. Nitekim bu proje Erdoğan’nın dahil olma adımıyla daha doğmadan bitecek ve iptal edilicekti. Ama Türkiye dahil olmasaydı Amerika bu kılıfı kullanıp Ortadoğu’da kendi yasalarını çıkarıp at gibi koşturacaktı. Nitekim Türkiye dahil olunca bu proje bir süre sonra iptal oldu. Sizce niye iptal oldu? Çünkü bir anlamı kalmamıştı.

Peki “Yahudi Cesaret Ödülü” ne olacak mı diyorsunuz? Bu ödül Erdoğan’a değildi , ABD’de ki Yahudi Aklama Cemiyeti’nin (ADL) verdiği bu ödül 2. Dünya savaşında zor durumda olan yahudilere türk diplomatların yaptığı yardımlardan ötürü Türkiye’ye verilmişti. Ve sadece Türkiye’ye değil zor durumdaki yahudilere yardım eden bütün ülkelere verilmişti. Yahudi Aklama Cemiyeti‘de bunu kabul etmişti. Yahudi Aklama Cemiyeti ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuya bilirsiniz.

Numan Kurtulmuş sahneye çıkıyor

Numan Kurtulmuş Saadet Partisi kongresinde konuşma yapıyor.

Kaldığımız yerden devam edelim. Operasyon devam ediyordu ama diğer yandan Saadet Partisi’nin içinden Numan Kurtulmuş gibi önemli bir isim çıkmıştı. Saadet Partisi lider eksikliğini Erbakan hoca sonrası tamamlamış gibiydi. Ak Parti’yi %7-%8 gibi bir oy kaybına uğratacak tehlikeydi. İşte tam bu sırada bir anda kimsenin beklemediği bir şey oluyordu 2010 yılında Numan Kurtulmuş Saadet Partisi’nden ayrılıyordu. Aslında Erbakan hoca ona yol veriyordu diyelim çünkü Saadet Partisi’nde kalsa Ak Parti’den oy koparacaktı. Daha sonrasında kendi partisinden(Has Parti) Ak Parti’ye geçti,bunlar tesadüf olamazdı. Bir akıl sırası geldiğinde siyasetçilerini muhalif yapıyor , daha sonra görevi bitince iktidar yapıyordu bu planın ana aktörü Necmettin Erbakan oluyordu.

Erbakan’ın zekası

O gerçekten çok zekiydi , bunu hoca düşmanları bile onaylıyordu. Erbakan hoca 28 Şubat sonrası aynı siyaset tarzı ile devam edilseydi müslümanlara nefes dahi aldırılmayacağını biliyordu. Fırtınanın kasırgaya dönüşeceğini iyi okuyan Erbakan hoca,partiyi yenilikçi genelikçi gibi bölünmenin esasında hayırlı bir iş olacağını bilerek hareket etti , ettirildi. Zira ortada bir sürü yasaklı vekil vardı yasakların büyümesi böylece önlendi.

Bu yasakları getirenler “nihayet Erbakan’ın partisini böldük” diye ziyafet şölenlerinde sarhoş zafer naranları atarken,onun aklından Büyük Türkiye Macerası bir an olsun gitmiyordu. Recep Tayyip Erdoğan İstanbul gibi metropol bir şehrin imtihanını geçmiş,Erbakan kadrolarının tüm detaylarını bilen bir kişilik olarak halkın teveccünüde kazanmıştı. Erbakan halkı iyi tanıyor, Erdoğan liderliğinde ki bir oluşumun yeniden iktidara geleceğini biliyordu. Bu sebeple kendi efsanesini bitirmeye karar veren yine Erbakan’ın kendisidir. Eğer ciddi bir akıl ile düşünüyorsanız okulu üst perdeden okursanız derin aklı görüceksiniz. Oyunu yazan , siyasetçileri oynatan bir akıl bir yandan Bahçeli hamlesi diğer yandan Erbakan hoca hamlesi. Ortada birbirine düşman görünen ama danışıklı dövüş yapan devletin adamlarını görüceksiniz. Ve devleti tanıdıkça haberlerde anlatılanın bir tiyatrodan öteye gitmediğini fark edeceksiniz.Ve anlattıklarımızı anladıkça bildikleriniz sadece basit birer bilgi olarak kalıcak.

  • Site İçi Yorumlar